fbpx
Menu Zamknij

MA-URI® Bodywork

MA-URI® Bodywork

akiś czas temu dostałam zaproszenie na zabieg MA-URI®. Po krótkiej rozmowie byłam przekonana, że wybieram się na masaż. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy i zapytania jak się czuje danego dnia, jakie jest moje samopoczucie, jakie są potrzeby i z jaką intencją ma być poprowadzona sesja ?

Już wtedy zorientowałam się, że to będzie dla mnie nowe doświadczenie pracy z ciałem…

Sesja to niezwykle piękny rytuał wykonywany do rytmu indywidualnie dobranej muzyki na stole do masażu. Jest zabiegiem głęboko oddziałującym nie tylko na ciało fizyczne, lecz także psychiczne i duchowe.

Skąd pochodzi MA-URI®

MA-URI® pochodzi z Polinezji i łączy w sobie energię, wiedzę i praktyki z Hawajów i Nowej Zelandii.

Praktyk MA-URI® posługuje się dynamiczną sekwencją ruchów i kroków tanecznych oraz świadomym oddechem i skupioną uwagą. Stymuluje w ten sposób przepływ energii witalnej w ciele i odnajduje jej fizyczne, emocjonalne i duchowe potrzeby. Następnie odpowiednim naciskiem, rytmem, dźwiękiem i słowem prowadzi osobę przez naturalny proces samouzdrawiania.

MA-URI

Jak przebiega zabieg MA-URI®?

Ciało podczas zabiegu jest masowane w rytm muzyki długimi, płynnymi, harmonijnymi ruchami wykonywanymi głównie przedramionami. Dzięki temu naraz obejmowane są duże grupy mięśniowe, a miękka część przedramienia dopasowuje się do kształtu ciała. Masaż wykonywany jest ciepłą oliwką. W zależności od potrzeb pacjenta praktyk MA-URI®  może stosować większy lub mniejszy nacisk i różnicować dynamikę masażu. Zabieg ten może być więc mocny, głęboko poruszający wszystkie struktury, energetyzujący lub też delikatny, relaksujący, wyciszający.

Sesja trwa 1-1,5h w zależności od potrzeby masowanego i rozpoczynana jest od masażu pleców. Tej części ciała poświęca się najwięcej czasu, bowiem tu kumuluje się z reguły najwięcej napięć. Symbolicznie tylna część ciała oznacza naszą przyszłość – nasze zamiary, plany, marzenia, natomiast przednia część ciała to przeszłość – zdarzenia, które wpłynęły na nasze życie, emocje, którym nie pozwalamy odejść itp. Barki i kark są bardzo dokładnie masowane oraz mięśnie przykręgosłupowe, a następnie nogi ze szczególnym uwzględnieniem stóp.

Następnie osoba masowana obraca się na plecy i  następuje masaż przedniej część ciała: klatka piersiowa (z wyłączeniem piersi), brzuch i przednia strona nóg. Na zakończenie masowane są kark, głowa i twarz. To niezwykle ważna część zabiegu, ponieważ na twarzy i głowie znajduje się wiele punktów, których stymulacja powoduje psychiczne rozluźnienie i głębokie odprężenie całego ciała. W symbolicznym aspekcie, masaż twarzy to przygotowanie do stawania z życiowymi problemami twarzą w twarz.

Omówiona kolejność rytuału oraz wybór technik to standard, który może być zmieniony w zależności od potrzeb klienta.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Sesja MA-URI® ze względu na szerokie możliwości oddziaływania tego masażu, polecana może być osobom, które:

  • szukają głębokiego relaksu i wyciszenia, potrzebują oderwania się od pędzącej codzienności by spotkać się na chwilę tylko ze sobą
  • potrzebują refleksji nad sobą, relacją ze sobą, otoczeniem i światem i swoją relacją z nimi
  • szukają lepszego kontaktu ze swoim ciałem 
  • poszukują energii i motywacji do zmian w różnych obszarach życia – w relacjach z ludźmi, w życiu zawodowym, w podejściu do życia
  • szukają połączenia ze swoimi emocjami, jak i aspektami duchowym
  • dla każdego kto poszukuje odpowiedzi na pytania: kim jestem? Skąd przychodzę? Dokąd zmierzam?
  • dla dzieci z trudnościami z koncentracją oraz ich rodziców
MA-URI

Założyciele MA-URI®

Swoją obecną formę MA-URI® zawdzięcza maoryskiemu Tohunga* – Hemiemu Fox i jego żonie Katji. Od wczesnych lat 90-tych oboje pracują w Europie, szukając idealnego narzędzia, które współczesnemu zachodniemu człowiekowi będzie pomocne w osiąganiu pełni życia i zdrowia. Wciąż usprawniają techniki masażu, bacznie przypatrując się, w jaki sposób masaż oddziałuje na Klientów. Instytut MA-URI® powstał w 1992 roku jako Centrum Sztuk Uzdrawiania MA-URI® (MA-URI® Healing Arts). Głównym celem Instytutu jest zapewnienie platformy rozwoju sztuki uzdrawiania i filozofii MA-URI®, jako źródła inspiracji dla wszystkich, którzy pragną odkrywać duchowe ścieżki prowadzące do samo-uzdrowienia i transformacji.

 

Po całej sesji MA-URI® czułam się zrelaksowana, odprężona. Wiele technik pracy z ciałem były dla mnie nowym doświadczeniem. W moim odczuciu moc masażu była odpowiednio dobrana do mojej osoby tamtego dnia. Bardzo podobały mi się energiczne ruchy terapeuty w rytm przepięknej muzyki. MA-URI® to zabieg, na który warto się wybrać bo to genialny sposób na pozbycie się napięć, wytchnienie i pobycie ze sobą.

Na stronie http://www.ma-uri.pl/#trenerzy znajdziecie licencjonowanych trenerów w Polsce.

W Łodzi polecam Małgorzatę Bocian. Więcej na http://www.talama-uri.pl/

* Tohunga – w tradycyjnej kulturze Maorysów ekspert w jakiejś dziedzinie.

Źródło: www.ma-uri.pl, www.ma-uri.org